Наукова діяльність кафедри зварювального виробництва, діагностики та відновлення металоконструкцій (ЗВДВ)


Наукова школа - Діагностика дефектності і напруженого стану зварних з’єднань конструкцій і споруд тривалої експлуатації.

Наукові напрями:
  • Наукові засади підвищення надійності металоконструкцій із врахуванням напруженого стану зварних з’єднань: розробка комп’ютерного забезпечення для моделювання напруженого стану металоконструкцій з врахуванням експлуатаційних властивостей їх зварних з’єднань;прогнозування надійності зварних з’єднань деталей машин та металоконструкцій з врахуванням фізико-механічних характеристик зварних швів; розробка технологічних процесів та матеріалів для зварних з’єднань елементів машинобудівної, сільськогосподарської, будівельної, нафтогазової та інших галузей промисловості.
  • Діагностика напруженого стану та оцінка міцності оболонкових елементів конструкцій з дефектами в зоні зварних швів: розроблення методик і комплексу програм для діагностування зварних з'єднань конструкцій та споруд і визначення залишкового ресурсу магістральних нафтогазопроводів; побудова методик, за допомогою яких можна прогнозувати залишковий ресурс зварних конструкцій. Ці методики базуються на енергетичному підході механіки руйнування для визначення періодів росту втомних тріщин в неоднорідних за механічними властивостями елементах конструкцій, що експлуатуються в умовах дії силових факторів і залишкових напружень.
  • Прогнозування та забезпечення надійності зварних виробів на основі створення фізично-імовірнісних моделей за результатами неруйнівного контролю якості та ефектами, що супроводжують процес формування зварного з’єднання: розроблення технології точкового конденсаторного та лазерного мікрозварювання катодно-анодних елементів джерел постійного струму конструктивного виконання типу «Блістер».
  • Дослідження зварності композитних пінистих та нанокристалічних сплавів: розроблена технологія зварювання пінистих сплавів на основі алюмінію дифузійним та контактним зварюванням безперервним оплавленням.