Спеціальність 8.07010601 «Автомобілі та автомобільне господарство»

Інженер-дослідник з автомобільного транспорту
Магістр
Немає, зарахування проводиться за загальними умовами вступу.
Студенти отримують знання з фундаментальних та професійно-орієнтованих дисциплін в обсязі, необхідному для вирішення виробничо-технологічних, проектно-конструкторських завдань, в основному, технологічного та конструкторського напрямку; отримують досконалі знання ділової української мови та іноземної в межах освітньої програми При цьому студенти володіють необхідними знаннями з програмування, навичками роботи із програмним забезпеченням. Загальний обсяг навчальної програми — 90 кредитів ЄКТС, в т. ч. модулі нормативного блоку — 45,5 кредитів, варіативного — 44,5 кредитів.

1. Знання з предметної області

• Cистемні підходи, алгоритми, методи моделювання, аналізу і синтезу мехатронних систем автомобілів.
  • Аналіз роботи мехатронних модулів і систем автомобіля; сучасні методи та засоби для їх дослідження і проектування.
  • Умови роботи систем силових агрегатів автомобіля, їх особливості.
  • Методи розрахунку основних деталей силових агрегатів.
  • Вплив конструктивних особливостей автомобіля на безпеку руху.
  • Організаційні та технічні методи забезпечення безпеки руху.
  • Основні задачі та принципи управління системи управління якістю на автомобільному транспорті.
  • Законодавчі основи та методологія сертифікації на автомобільному транспорті.
  • Методологія планування експерименту і статистичного оцінювання результатів дослідження.
  • Характеристика чинників забруднення автотранспортним комплексом природного довкілля, особливості нормування і визначення рівня викидів автомобілів та їх двигунів.
  • Проведення замірів показників екологічної безпеки автомобіля, визначення викидів забруднюючих речовин в атмосферу автотранспортними потоками на магістралях.
  • Типаж спеціалізованого рухомого складу, специфіку конструкцій тягачів та автопоїздів, компоновочні рішення, перекидні пристрої та елементи їх розрахунку.
  • Організація та закономірності розвитку автосервісу.
  • Проектування автосервісу та організація виробництва.
  • Стандарти і протоколи передачі даних для електронних систем керування двигуном та автомобілем.
  • Алгоритми пошуку неполадок електронних систем керування автомобіля та діагно-стування сенсорів і виконавчих пристроїв.

2. Практичні уміння і навички

• розроблення нових конструкцій обладнання, машин, виконання роботи з технологічного забезпечення промислового виробництва, модернізації, експлуатації машин, обладнання;
  • планування діагностичного експерименту, підбір необхідного діагностичного обладнання,
  • використання знання теорії організації та інфраструктури сервісу, оптимізація транспортної мережі автомобільних перевезень;
  • застосування сучасних методів та засобів автоматизованого проектування і моделювання мехатронних систем автомобіля;
  • прогнозування реальної перспективи освоєння і впровадження новітніх автомобільних систем;
  • орієнтування у відношеннях між виробничою та соціально-культурною сферою;
  • застосування елементів соціальної психології та педагогіки для розуміння особливостей психічної діяльності людей у різних обставинах, а також законів та основ права, основ ринкових відносин, основ екології та безпеки життєдіяльності.
Магістр може займати такі посади:
  • науковий співробітник (інженерна механіка);
  • інженер-конструктор (машинобудування);
  • інженер з механізації та автоматизації виробництва;
  • інженер-механік;
  • науковий співробітник (інші галузі інженерної справи);
  • інженер-дослідник;
  • інженер з патентної та дослідницької роботи;
  • інженер з впровадження нової техніки та технології;
  • інженер з керування та обслуговування технічних систем;
  • викладач вищого навчального закладу;
  • викладач професійного навчально-виховного закладу.
Магістр може продовжити навчання в аспірантурі університету за спеціальностями «Автомобілі та трактори», «Машинознавство», «Експлуатація та ремонт засобів транспорту».
Положення про оцінювання знань у кредитно-модульній системі організації навчального процесу.
Завершена навчальна програма обсягом 90 кредитів та успішно захищена магістерська кваліфікаційна робота.
денна, заочна
Доктор технічних наук, професор Кіндрацький Богдан Ілліч