Спеціальність 8.05170106 «Технології продуктів бродіння і виноробства»

Інженер-технолог, інженер-дослідник
Магістр
Наявність диплому бакалавра за напрямом «Харчові технології та інженерія», зарахування проводиться на загальних умовах вступу
Необхідна наявність диплому бакалавра за напрямом «Хімічна технологія»
Студенти спеціальності «Технології продуктів бродіння та виноробства» отримують необхідні знання, вміння та навички, які необхідні для виконання виробничих функцій та типових задач діяльності у спиртовій, виноробній, пивоварній та безалкогольній, лікеро-горілчаній галузях харчової промисловості.
Загальний обсяг навчальної програми — 90 кредитів ЄКТС, в т.ч.: модулі гуманітарного та соціально-економічного блоку — 8 кр., модулі професійної та практичної підготовки — 82 кр.
  1. Знання з предметної області:
    • Грунтовні уявлення про структуру, управління та оптимізацію технологічного процесу, підбір, розрахунок та ефективність витрат матеріалів.
    • Розроблення технологічних схем та процедури планування робіт, вибору обладнання та інструментальних засобів виробничого процесу.
    • Експлуатація обладнання та автоматизованих систем керування технологічними процесами.
    • Планування технологічного процессу у виробництвах продуктів бродіння і виноробства.
    • Методи розрахунків складів та окремих видів обладнання на дільниці.
    • Коректування технологічного режиму і рецептур в залежності від наявності та якості сировини.
    • Вдосконалення технологічних процесів одержання продуктів бродіння і виноробства.
    • Забезпечення високого рівня якості готової продукції.
    • Принципи розрахунку сировини та готової продукції.
    • Організація технологічного процесу на виробничій дільниці.
    • Методи контролю дотримання технологічних режимів і регламентів.
    • Розроблення технологічної документації.
  2. Когнітивні уміння та навички з предметної області:
    • Уміння застосовувати наукові знання для розроблення новітніх технологій продуктів бродіння і виноробства.
    • Здатність застосовувати знання та розуміння для розв’язання якісних та кількісних задач.
    • Уміння застосовувати наукові знання для впровадження у виробництво інноваційних технологій.
    • Здатність використовувати професійно-профільовані знання й практичні навички з дисциплін у технологічних процесах.
    • Уміння вносити зміни в асортимент готової продукції, технологічні режими одержання продуктів бродіння і виноробства.
    • Володіння методами контролю сировини, напівпродуктів і готової продукції для забезпечення необхідної їх якості.
    • Принципи ведення первинної облікової документації.
    • Здатність до оцінювання, інтерпретації та синтезу інформації та даних результатів аналізів для забезпечення нормального технологічного процесу.
    • Здатність здійснювати оперативний контроль за виконанням технологічних операцій на виробництві.
  3. Практичні навички з предметної області:
    • Навички розроблення та організації технологічних режимів у виробництвах продуктів бродіння і виноробства.
    • Уміння впроваджувати у виробництво інноваційні технології продуктів бродіння та виноробства.
    • Навички роботи у виробничо-технологічній і науково-дослідній лабораторіях.
    • Уміння вносити корективи в технологічний режим виробництва продуктів бродіння і виноробства в залежності від наявності та якості сировини.
    • Раціональне використання сировини, обладнання і пристроїв у виробництві продуктів бродіння і виноробства.
    • Уміння впроваджувати технічні завдання на реконструкцію обладнання і пристроїв у виробництво.
  4. Загальні уміння та навички:
    • Здатність враховувати основні економічні закони, екологічні принципи та застосовувати елементи соціокультурної компетенції.
    • Здатність застосовувати уміння та знання на практиці.
    • Уміння враховувати процеси соціально-політичної історії України, правові засади та етичні норми у виробничій або соціальній діяльності.
    • Здатність до самонавчання та продовження професійно-кваліфікаційного розвитку.
    • Уміння спілкування, включаючи усну та письмову комунікацію українською мовою та принаймні однією із поширених європейських мов.
    • Уміння та навички взаємодії із іншими людьми, уміння роботи в групах.
    • Уміння організації власної діяльності та ефективного управління часом.
Фахівець здатний виконувати таку професійну роботу (за ДК 003-2010):
  • молодший науковий співробітник (галузь інженерної справи)
  • інженер із впровадження нової техніки й технології
  • інженер-лаборант
  • інженер-технолог
  • інженер -дослідник
  • інженер -конструктор
  • інженер з якості
  • конструктор (інші галузі інженерної справи)
  • інженер (хімічні технології)
  • викладач професійного навчально-виховного закладу
  • викладач вищого навчального закладу
  • викладач професійно-технічного навчального закладу
Магістр за спеціальністю «Технології продуктів бродіння та виноробства» може продовжити в університеті навчання в аспірантурі за спеціальністю 05.18.05 «Технологія цукристих речовин та продуктів бродіння».
Тимчасове положення про оцінювання знань та визначення рейтингу студентів у кредитно-модульній системі організації навчального процесу
Завершена навчальна програма обсягом 90 кредитів, успішно захищена магістерська кваліфікаційна робота
доктор хімічних наук, професор Піх Зорян Григорович