Спеціальність 8.05130108 «Хімічні технології високомолекулярних сполук»

інженер-технолог (хімічні технології), інженер-дослідник
Магістр
немає, зарахування проводиться на загальних умовах вступу
диплом бакалавра або спеціаліста
Студенти спеціальності «Хімічні технології високомолекулярних сполук» отримують необхідні знання, вміння та навички, які необхідні для виконання виробничих та управлінських функцій та типових задач діяльності в промисловості синтезу високомолекулярних сполук, лакофарбовій промисловості, а також досліджень і розробок в галузі природничих та технічних наук.
Загальний обсяг навчальної програми — 90 кредитів ЄКТС, в т.ч.: модулі гуманітарної та соціально- економічної підготовки — 8 кредитів,, модулі професійної та практичної підготовки — 82 кредитів.
  1. Знання з предметної області
    • Базові уявлення про структуру, управління та оптимізацію технологічного процесу, підбір, розрахунок та ефективність витрат матеріалів.
    • Принципи розробки технологічних схем та процедури планування робіт, вибору обладнання та інструментальних засобів виробничого процесу.
    • Основи експлуатації обладнання та автоматизованих систем керування технологічними процесами.
    • Планування технологічного процесу виробництва.
    • Методи розрахунків складів та окремих видів обладнання на дільниці.
    • Коректування технологічного режиму і рецептур в залежності від наявності та якості сировини.
    • Вдосконалення технологічних процесів.
    • Забезпечення високого рівня якості готової продукції.
    • Принципи розрахунку сировини та готової продукції.
    • Організація технологічного процесу на виробничій дільниці.
    • Методи контролю дотримання технологічних режимів і регламентів.
    • Розробка технологічної документації.
  2. Когнітивні уміння та навички з предметної області
    • Здатність використовувати професійно-профільовані знання й практичні навички з фундаментальних дисциплін у технологічних процесах.
    • Здатність застосовувати знання та розуміння для розв’язання якісних та кількісних задач.
    • Уміння вносити зміни в асортимент готової продукції, технологічний режим.
    • Володіння методами контролю сировини, напівпродуктів і готової продукції для забезпечення необхідної їх якості.
    • Навички ведення первинної облікової документації.
    • Здатність до оцінювання, інтерпретації та синтезу інформації та даних результатів аналізів для забезпечення нормального технологічного процесу.
    • Уміння застосовувати наукові знання для впровадження у виробництво прогресивних технологій.
    • Здатність здійснювати оперативний контроль за виконанням технологічних операцій на виробництві.
  3. Практичні навички з предметної області
    • Враховуючи нові типи реакційних апаратів, вихідних речовин оцінювати можливі варіанти здійснення техпроцесу
    • Використовувати методики функціонального аналізу роботи апаратів та засоби для регулювання технологічних параметрів
    • Здійснювати матеріальні, теплові, технологічні, механічні та гідравлічні розрахунки основного та допоміжного обладнання
    • Передбачати поведінку полімерів в реакторах різних типів і розмірів
    • Досліджувати варіанти реалізації процесу і вибору найкращого варіанту у відповідності до критеріїв оптимізації
    • Розробляти текстову і графічну документацію на технологію виробництва полімерів, пластичних мас і композиційних матеріалів
  4. Загальні уміння та навички
    • Оцінювати вплив технічних та організаційних факторів на ефективність виробництва полімерних матеріалів
    • 3 врахуванням загальних фінансово-економічних та соціальних чинників та конкретних умов виробництва підтримувати організацію роботи окремих ланок виробництва високомолекулярних сполук
    • Оцінювати вплив на довкілля можливих шкідливих викидів при синтезі високомолекулярних сполук, пластичних мас та композитів
    • Аналізувати виробничу ситуацію щодо виконання норм і правил безпеки праці, виправляти дії персоналу і режими роботи обладнання при порушенні правил безпечного проведення технологічного процесу
    • Використовувати контрольно-вимірювальне і випробувальне устаткування
    • Здійснювати обчислення результатів експерименту
    • Вміти спілкуватися державною мовою та опрацьовувати документи
    • Вміти спілкуватися на побутовому рівні хоча б однією іноземною мовою
    • Вміти користуватись першовитоками наукових та культурних досягнень світової цивілізації
Фахівець здатний виконувати таку професійну роботу:
  • хімік;
  • інженер-хімік;
  • начальники (інші керівники) і майстри виробничих дільниць (підрозділів) в промисловості;
  • інженери-технологи в області хімічної технології;
  • інженери з науково-технічної інформації;
  • інженер з підготовки виробництва;
  • інженери (інші галузі інженерної справи)
Фахівець може займати первинні посади:
  • майстер виробничої дільниці;
  • майстер виробничої лабораторії;
  • майстер цеху;
  • начальник зміни;
  • інженер-конструктор;
  • інженер-технолог;
  • інженер з впровадження нової техніки і технології;
  • інженер з підготовки виробництва;
  • інженер з ремонту;
  • інженер-дослідник.
Магістр за спеціальністю «Хімічні технології високомолекулярних сполук» може продовжити в університеті навчання в аспірантурі за спеціальностями 05.17.06 — «Технологія полімерних і композиційних матеріалів», 02.00.06 — «Хімія високомолекулярних сполук».
Тимчасове положення про оцінювання знань та визначення рейтингу студентів у кредитно-модульній системі організації навчального процесу
завершена навчальна програма обсягом 90 кредитів, успішно захищена магістерська кваліфікаційна робота
доктор технічних наук, професор Левицький Володимир Євстахович