Спеціальність 8.05130105 «Хімічні технології палива та вуглецевих матеріалів»

Магістр за спеціальністю «Хімічні технології палива та вуглецевих матеріалів»
Магістр
Наявність диплому бакалавра за напрямом «Хімічна технологія», зарахування проводиться на загальних умовах вступу
Необхідна наявність диплому бакалавра за напрямом «Хімічна технологія»
Студенти спеціальності «Хімічні технології палива та вуглецевих матеріалів» отримують необхідні знання, вміння та навички, які необхідні для виконання виробничих функцій та типових задач діяльності в галузі переробки нафти, газу та твердих горючих копалин, зокрема вугілля.
Загальний обсяг навчальної програми — 90 кредитів ЄКТС, в т.ч.: модулі гуманітарного та соціально-економічного блоку — 7,5 кр., модулі професійної та практичної підготовки — 82,5 кр.
  1. Знання з предметної області
    • Знання теоретичних основ та основ технології процесів переробки палив і вуглецевих матеріалів.
    • Принципи проектування об’єктів переробки нафти, газу та вуглецевих матеріалів.
    • Конструкція і особливості експлуатації технологічних процесів переробки палив і вуглецевих матеріалів.
    • Організація технологічних процесів переробки нафти, газу та вуглецевих матеріалів.
    • Вдосконалення технологічних процесів.
    • Забезпечення високого рівня якості готової продукції.
    • Принципи розрахунку технологічних процесів переробки нафти, газу та вуглецевих матеріалів.
    • Розробка технологічної документації.
  2. Когнітивні уміння та навички з предметної області
    • Здатність використовувати професійно-профільовані знання й практичні навички з спеціальних дисциплін у технологічних процесах.
    • Здатність застосовувати знання та розуміння для розв’язання якісних та кількісних задач.
    • Уміння керувати технологічними процесами виробництва палив і переробки вуглецевих матеріалів.
    • Уміння проводити наукові дослідження з наступним застосовуванням отриманих результатів та впровадження їх у виробництво.
    • Володіння методами контролю сировини, напівпродуктів і готової продукції для забезпечення необхідної їх якості.
    • Навички ведення технічної документації на установках переробки палив і вуглецевих матеріалів.
    • Здатність до оцінювання, інтерпретації та синтезу інформації та даних результатів аналізів для забезпечення нормального ведення технологічного процесу.
    • Здатність здійснювати оперативний контроль за виконанням технологічних операцій на виробництві.
  3. Практичні навички з предметної області
    • Навички керівництва персоналом і управління технологічними процесами переробки нафти, газу та інших вуглецевих матеріалів.
    • Уміння вносити корективи в технологічний режим виробництва в залежності від наявності та якості сировини.
    • Навички проведення науково-досліджних робіт у виробничо-технологічній та науковій лабораторії підприємства або наукового закладу.
    • Уміння впроваджувати у виробництво прогресивні технології.
    • Навички раціонального використання сировини, обладнання і пристроїв у виробництві.
    • Уміння впроваджувати технічні завдання на реконструкцію обладнання і пристроїв у виробництво.
  4. Загальні уміння та навички
    • Здатність враховувати основні економічні закони, екологічні принципи та застосовувати елементи соціокультурної компетенції.
    • Уміння враховувати процеси соціально-політичної історії України, правові засади та етичні норми у виробничій або соціальній діяльності.
    • Обчислювальні навички.
    • Здатність застосовувати знання на практиці.
    • Здатність до самонавчання та продовження професійного розвитку.
    • Навички спілкування, включаючи усну та письмову комунікацію українською мовою та принаймні однією із поширених європейських мов.
    • Навички взаємодії із іншими людьми, уміння роботи в групах.
    • Уміння організації власної діяльності та ефективного управління часом.
Фахівець здатний виконувати таку професійну роботу (за ДК 003-2010):
  • молодший науковий співробітник (хімічні технології)
  • науковий співробітник (хімічні технології)
  • науковий співробітник-консультант (хімічні технології)
  • інженер (хімічні технології)
  • інженер з паливно-мастильних матеріалів
  • інженер-технолог (хімічні технології)
  • інженер -дослідник
  • інженер із впровадження нової техніки й технології
  • асистент
  • викладач вищого навчального закладу
Магістр за спеціальністю «Хімічні технології палива та вуглецевих матеріалів» може продовжити в університеті навчання в аспірантурі за спеціальністю 05.17.07 «Хімічна технологія палива і паливно-мастильних матеріалів».
Тимчасове положення про оцінювання знань та визначення рейтингу студентів у кредитно-модульній системі організації навчального процесу
завершена навчальна програма обсягом 90 кредитів, успішно захищена магістерська кваліфікаційна робота
доктор технічних наук, професор Братичак Михайло Миколайович