Спеціальність 8.05130104 «Хімічні технології тугоплавких неметалевих і силікатних матеріалів»

Магістр
Наявність диплому бакалавра за напрямом «Хімічна технологія», зарахування проводиться на загальних умовах вступу.
Необхідна наявність диплому бакалавра за напрямом «Хімічна технологія»
Студенти спеціальності «Хімічні технології тугоплавких неметалевих і силікатних матеріалів» отримують необхідні знання, вміння та навички, які необхідні для виконання виробничих функцій та типових задач діяльності в галузі одержання силікатних матеріалів (керамічних виробів, скла, ситалів та вʼяжучих речовин).
Загальний обсяг навчальної програми — 90 кредитів ЄКТС, в т.ч.: модулі гуманітарного та соціально-економічного блоку — 6,5 кр., модулі професійної та практичної підготовки — 83,5 кр.
  1. Знання з предметної області
    • Знання теоретичних основ фізико-хімічних процесів переробки сировинних матеріалів і одержання тугоплавких неметалевих та силікатних матеріалів.
    • Принципи проектування підприємств з виробництва в’яжучих матеріалів, кераміки та скла.
    • Особливості конструкції теплових агрегатів і режими технологічних процесів одержання тугоплавких неметалічних та силікатних матеріалів.
    • Організація технологічних процесів підготовки сировинних матеріалів, способів формування виробів, термічної обробки у виробництві тугоплавких неметалічних та силікатних матеріалів.
    • Вдосконалення технологічних процесів.
    • Забезпечення високого рівня якості готової продукції.
    • Принципи розрахунку технологічних процесів і режимів термічної обробки скла, кераміки та в’яжучих матеріалів.
    • Розробка технологічної документації.
  2. Когнітивні уміння та навички з предметної області
    • Здатність використовувати професійно-профільовані знання й практичні навички з спеціальних дисциплін у технологічних процесах.
    • Здатність застосовувати знання та розуміння для розв’язання якісних та кількісних задач.
    • Уміння керувати технологічними процесами виробництва важкотопких неметалевих та силікатних матеріалів.
    • Уміння проводити наукові дослідження з наступним застосовуванням отриманих результатів та впровадження їх у виробництво.
    • Володіння методами контролю сировини, напівпродуктів і готової продукції для забезпечення необхідної їх якості.
    • Навички ведення технічної документації на обладнання та теплові агрегати виробництва силікатних матеріалів.
    • Здатність до оцінювання, інтерпретації, синтезу інформації та результатів аналізів для забезпечення оптимального ведення технологічного процесу.
    • Здатність здійснювати оперативний контроль за веденням технологічного процесу на виробництві.
  3. Практичні навички з предметної області
    • Навички керівництва персоналом і управління технологічними процесами одержання тегоплавких неметалічних та силікатних матеріалів.
    • Уміння вносити корективи в технологічний режим виробництва в залежності від якості сировини.
    • Навички проведення науково- дослідних робіт у виробничо-технологічній та науковій лабораторії підприємства або науковому закладі.
    • Уміння впроваджувати у виробництво прогресивні технології.
    • Навички раціонального використання сировини, енергоресурсів та обладнання у виробництві.
    • Уміння впроваджувати технічні завдання на реконструкцію обладнання у виробництво.
  4. Загальні уміння та навички
    • Здатність враховувати основні економічні закони, екологічні принципи та застосовувати елементи соціокультурної компетенції.
    • Уміння враховувати процеси соціально-політичної історії України, правові засади та етичні норми у виробничій або соціальній діяльності.
    • Обчислювальні навички.
    • Здатність застосовувати знання на практиці.
    • Здатність до самонавчання та продовження професійного розвитку.
    • Навички спілкування, включаючи усну та письмову комунікацію українською мовою та принаймні однією із поширених європейських мов.
    • Навички взаємодії із іншими людьми, уміння роботи в групах.
    • Уміння організації власної діяльності та ефективного управління часом.
Фахівець здатний виконувати таку професійну роботу (за ДК 003-2010):
  • молодший науковий співробітник (хімічні технології)
  • науковий співробітник (хімічні технології)
  • науковий співробітник-консультант (хімічні технології)
  • інженер (хімічні технології)
  • інженер з виробництва силікатних матеріалів
  • інженер-технолог (хімічні технології)
  • інженер -дослідник
  • інженер із впровадження нової техніки й технології
  • асистент
  • викладач вищого навчального закладу
Магістр за спеціальністю «Хімічні технології тугоплавких неметалевих і силікатних матеріалів» може продовжити в університеті навчання в аспірантурі за спеціальністю 05.17.11 «Технологія тугоплавких неметалічних матеріалів».
Тимчасове положення про оцінювання знань та визначення рейтингу студентів у кредитно-модульній системі організації навчального процесу
завершена навчальна програма обсягом 90 кредитів, успішно захищена магістерська кваліфікаційна робота
доктор технічних наук, професор Вахула Ярослав Іванович