Спеціальність 8.05130102 «Хімічні технології органічних речовин»

Інженер-технолог (хімічні технології), інженер-дослідник
Магістр
Наявність диплому бакалавра за напрямом «Хімічна технології», зарахування проводиться на загальних умовах вступу
Необхідна наявність диплому бакалавра за напрямом «Хімічна технологія»
Студенти спеціальності «Хімічні технології органічних речовин» отримують знання, вміння та навички, які необхідні для виконання виробничих функцій та типових задач діяльності у хімічній галузі промисловості на виробництвах продуктів органічного синтезу.
Загальний обсяг навчальної програми — 90 кредитів ЄКТС, в т.ч.: модулі гуманітарного та соціально-економічного блоку — 8 кредитів, модулі професійної та практичної підготовки — 82 кредити.
  1. Знання з предметної області
    • Ґрунтовні уявлення про структуру, управління та оптимізацію технологічного процесу, підбір, розрахунок та ефективність витрат матеріалів.
    • Розроблення технологічних схем та процедури планування робіт, вибору обладнання та інструментальних засобів виробничого процесу.
    • Експлуатація обладнання та автоматизованих систем керування технологічними процесами.
    • Планування технологічного процесу у виробництвах органічних речовин.
    • Методи розрахунків складів та окремих видів обладнання на дільниці.
    • Коректування технологічного режиму і рецептур в залежності від наявності та якості сировини.
    • Вдосконалення технологічних процесів одержання органічних продуктів.
    • Забезпечення високого рівня якості готової продукції.
    • Принципи розрахунку сировини та готової продукції.
    • Організація технологічного процесу на виробничій дільниці.
    • Методи контролю дотримання технологічних режимів і регламентів.
    • Розроблення технологічної документації.
  2. Когнітивні уміння та навички з предметної області
    • Здатність використовувати професійно-профільовані знання й практичні навички з дисциплін у технологічних процесах.
    • Здатність застосовувати знання та розуміння для розв’язання якісних та кількісних задач.
    • Уміння вносити зміни в асортимент готової продукції, технологічні режими процесів одержання органічних речовин.
    • Володіння методами контролю сировини, напівпродуктів і готової продукції для забезпечення необхідної їх якості.
    • Принципи ведення первинної облікової документації.
    • Здатність до оцінювання, інтерпретації та синтезу інформації та даних результатів аналізів для забезпечення нормального технологічного процесу.
    • Уміння застосовувати наукові знання для впровадження у виробництво прогресивних технологій.
    • Здатність здійснювати оперативний контроль за виконанням технологічних операцій на виробництві.
  3. Практичні навички з предметної області
    • Навички розроблення та організації технологічних режимів у виробництвах органічних продуктів.
    • Уміння впроваджувати у виробництво інноваційні технології органічних продуктів.
    • Навички роботи у виробничо-технологічній і науково-дослідній лабораторіях.
    • Уміння вносити корективи в технологічний режим виробництва органічних продуктів в залежності від наявності та якості сировини.
    • Раціональне використання сировини, обладнання і пристроїв у виробництві органічних продуктів.
    • Уміння впроваджувати технічні завдання на реконструкцію обладнання і пристроїв у виробництво.
  4. Загальні уміння та навички
    • Здатність враховувати основні економічні закони, екологічні принципи та застосовувати елементи соціокультурної компетенції.
    • Здатність застосовувати уміння та знання на практиці.
    • Уміння враховувати процеси соціально-політичної історії України, правові засади та етичні норми у виробничій або соціальній діяльності.
    • Здатність до самонавчання та продовження професійно-кваліфікаційного розвитку.
    • Уміння спілкування, включаючи усну та письмову комунікацію українською мовою та принаймні однією із поширених європейських мов.
    • Уміння та навички взаємодії із іншими людьми, уміння роботи в групах.
    • Уміння організації власної діяльності та ефективного управління часом.
Фахівець здатний виконувати таку професійну роботу (за ДК 003-2010):
  • інженер (хімічні технології)
  • інженер-технолог
  • інженер -дослідник
  • інженер -лаборант
  • асистент
  • викладач вищого навчального закладу
  • викладач професійно-технічного навчального закладу
Магістр за спеціальністю «Хімічні технології органічних речовин» може продовжити в університеті навчання в аспірантурі за спеціальністю 05.17.04 «Технологія продуктів органічного синтезу».
Тимчасове положення про оцінювання знань та визначення рейтингу студентів у кредитно-модульній системі організації навчального процесу
Завершена навчальна програма обсягом 90 кредитів, успішно захищена магістерська кваліфікаційна робота
доктор технічних наук, доцент Дзіняк Богдан Остапович