Спеціальність 8.05130101 «Хімічні технології неорганічних речовин»

Інженер-технолог (хімічні технології), інженер-дослідник
Магістр
Нема, зарахування проводиться на загальних умовах вступу
Студенти спеціальності «Хімічні технології неорганічних речовин» отримують необхідні знання, вміння та навички для виконання виробничих функцій та типових задач діяльності в хімічній промисловості.
Загальний обсяг навчальної програми — 90 кредитів ЄКТС, в т.ч.: модулі гуманітарного та соціально-економічного циклу — 8 кр., модулі професійної та практичної підготовки — 82 кр.
  1. Знання з предметної області
    • Теоретичні основи хімічних технологій неорганічних речовин.
    • Сучасні технології виробництв неорганічних речовин.
    • Проведення науково-дослідних робіт в галузі хімічних технологій.
    • Конструкції та принципи роботи сучасного обладнання виробництв неорганічних речовин.
    • Хімічний і фізико-хімічний аналіз сировини, напівпродуктів та продукції у технології неорганічних речовин.
    • Методи контролю дотримання технологічних режимів і регламентів.
    • Структура, організація і функціонування промислових підприємств технології неорганічних речовин.
  2. Когнітивні уміння та навички з предметної області
    • Здатність використовувати професійно-профільні знання і практичні навички для вирішення конкретних завдань в галузі хімічної технології неорганічних речовин.
    • Уміння аналізувати існуючі технології та формувати вимоги для розроблення перспективних технологій неорганічних речовин.
    • Уміння вносити зміни в асортимент готової продукції, технологічний режим.
    • Здатність застосовувати системний підхід для розроблення технологічних об’єктів одержання неорганічних речовин.
    • Здатність проводити наукові роботи в галузі хімічних технологій неорганічних речовин.
    • Уміння застосовувати наукові знання для впровадження у виробництво прогресивних технологій.
  3. Практичні навички з предметної області
    • Уміння проектувати та розробляти сучасні технології синтезу неорганічних речовин.
    • Уміння контролювати і керувати технологічними процесами виробництв неорганічних речовин.
    • Вибір оптимальних параметрів і оптимізація процесів хімічної технології неорганічних речовин.
    • Проведення науково-дослідних робіт в галузі хімічної технології неорганічних речовин.
    • Вміти користуватись програмним забезпеченням обробки даних для виконання типових операцій наукової та інженерної діяльності.
    • Розроблення нормативної документації в галузі хімічної технології неорганічних речовин.
  4. Загальні уміння та навички
    • Володіти теоретичними основами системного управління операційною діяльністю підприємства та методами організації управління якістю продукції.
    • Практично застосовувати методи та процеси планування виробничих процесів в операційному менеджменті.
    • Розуміти природничо-наукові основи фізичного виховання, основи здорового способу життя.
    • Використовувати на практиці нормативно-правові акти при забезпеченні правової охорони науково-технічних досягнень і творчої продукції.
    • Провести патентно-інформаційні дослідження, визначити аналоги та прототип для винаходу, скласти формулу винаходу на об’єкт промислової власності.
    • Оцінювати безпечність технологічного обладнання та виробничих процесів за окремими чинниками.
    • Вміти планувати та організувати захист хімічних виробництв і населення в умовах надзвичайних ситуацій.
Фахівець здатний виконувати професійну роботу за такими угрупуваннями (відповідно до ДК 003-2010):
  • професіонали в галузі хімії;
  • викладачі університетів та вищих навчальних закладів;
  • викладачі професійно-технічних навчальних закладів;
  • професіонали в галузі хімічних технологій;
  • професіонали в інших галузях інженерної справи.
Фахівець може займати первинні посади:
  • інженер — дослідник;
  • інженер (хімічні технології);
  • інженер — технолог (хімічні технології);
  • інженер із впровадження нової техніки й технологій;
  • інженер — контролер;
  • інженер — лаборант;
  • викладач вищого навчального закладу;
  • асистент.
Магістр за спеціальністю «Хімічні технології неорганічних речовин» може продовжити навчання в аспірантурі вищого навчального закладу, науково-дослідного інституту
Тимчасове положення про оцінювання знань та визначення рейтингу студентів у кредитно-модульній системі організації навчального процесу
завершена навчальна програма обсягом 90 кредитів, успішно захищена магістерська кваліфікаційна робота