Спеціальність 8.05070106 «Системи управління виробництвом і розподілом електроенергії»

магістр електротехніки
Магістр
немає, зарахування проводиться на загальних умовах вступу
Освітньо-кваліфікаційний рівень — бакалавр за напрямом підготовки 6.050701 Електротехніка та електротехнології.
Узагальненим об’єктом діяльності магістра є системи управління виробництвом і розподілом електроенергії (електричні станції, мережі і системи). Він підготовлений до роботи в галузі електроенергетики та електротехніки і може залучатись до таких видів економічної діяльності:
  • виробництво, пересилання та розподіл електроенергії в об’єднаних та автономних електроенергетичних системах;
  • виробництво електроенергії на базі відновлювальних джерел енергії;
  • проектування систем захисту, автоматики та управління для електричних станцій, мереж і систем;
  • монтаж, встановлення, технічне обслуговування та ремонт систем захисту, автоматики, управління і контрольно-вимірювальної апаратури для електричних станцій, мереж і систем;
  • проведення теоретичних та експериментальних досліджень в галузі електроенергетики;
  • дослідження та розробки в галузі природничих та технічних наук;
  • вища освіта;
  • професійно-технічна освіта.
Загальний обсяг навчальної програми — 90 кредитів ЄКТС, в т.ч.: модулі гуманітарної і соціально-економічної підготовки — 8,5 кредитів, модулі професійної та практичної підготовки — 60,5 кредитів, виконання і захист магістерської кваліфікаційної роботи — 21 кредит.
  1. Знання з предметної області:
    • Основи оперативно-диспетчерського керування електроенергетичними системами.
    • Розрахунок автоматики електроенергетичних систем.
    • Цифрові пристрої релейного захисту й автоматики.
    • Стійкість електроенергетичних систем .
    • Системи управління виробництвом електроенергії.
    • Захист електричних мереж з ізольованою нейтраллю.
    • Розробка цифрових пристроїв релейного захисту й автоматики .
    • Основи наукових досліджень.
    • Аналіз і синтез інформаційно-керуючих систем електроенергетичних об’єктів.
    • Перспективні напрями розвитку систем захисту й автоматики.
    • Економіка та управління електроенергетичним підприємством.
    • Інтелектуальна власність.
    • Теорія та практика викладання електроенергетичних дисциплін.
  2. Практичні уміння та навички з предметної області:
    • Здійснювати пошук, комплектування банків даних та аналіз наукової, технічної та нормативно-технічної інформації.
    • Виконувати проектування систем захисту, автоматики та управління для електричних станцій, мереж і систем та авторський нагляд за їх встановленням та налагодженням.
    • Здійснювати аналіз функціонування систем захисту, автоматики та управління для електричних станцій, мереж і систем.
    • Виконувати електромонтажні та налагоджувальні роботи систем захисту, автоматики й управління під час спорудження чи реконструкції об’єктів електричних систем.
    • Здійснювати оперативне обслуговування систем захисту, автоматики й управління об’єктів електричних систем.
    • Здійснювати планово-попереджувальні ремонти та профілактичні випробування систем захисту, автоматики та управління електричних станцій, мереж і систем.
    • Здійснювати контроль технічного стану систем захисту, автоматики та управління електричних станцій, мереж і систем. Забезпечувати виконання робіт з врахуванням безпеки життєдіяльності та екології.
    • Проводити теоретичні та експериментальні дослідження в галузі електроенергетики. Оформляти результати наукових досліджень, володіти основними засадами планування та організації виконання науково-дослідних робіт.
    • Широко використовувати засоби обчислювальної техніки у процесі наукових й експериментальних досліджень, а також у поточній професійній діяльності.
    • Здійснювати викладання спеціальних дисциплін у вищих навчальних закладах, установах професійно-технічного навчання та на підприємстві.
    • Розробляти методичні матеріали для проведення занять з дисциплін фахової підготовки молодших спеціалістів та бакалаврів.
Професійна діяльність магістрів зі спеціальності системи управління виробництвом і розподілом електроенергії визначається використанням набутих знань та умінь. Вони можуть займати такі первинні посади:
  • науковий співробітник (електротехніка);
  • інженер-електрик;
  • інженер з налагодження, удосконалення технології та експлуатації електричних станцій та мереж;
  • інженер-конструктор (електротехніка);
  • інженер-енергетик;
  • інженер з експлуатації протиаварійної автоматики;
  • інженер з релейного захисту і електроавтоматики;
  • інженер із засобів диспетчерського і технологічного керування;
  • інженер-дослідник;
  • асистент;
  • викладач вищого навчального закладу;
  • викладач коледжу (технікуму).
Магістр з систем управління виробництвом і розподілом електроенергії може продовжити навчання в аспірантурі за спеціальностями: 05.09.03 — електротехнічні комплекси та системи; 05.09.05 — теоретична електротехніка; 05.14.02 — електричні станції, мережі і системи.
Положення про оцінювання знань та визначення рейтингу студентів у кредитно-модульній системі організації навчального процесу.
Державна атестація здійснюється Державною екзаменаційною комісією спеціальності на основі захисту магістерської кваліфікаційної роботи. До захисту допускаються студенти, які повністю виконали навчальний план.
Кандидат технічних наук, доцент Лисяк Георгій Миколайович