Напрям підготовки 6.05302 «Хімічна інженерія»

Бакалавр за напрямом «Хімічна інженерія»
Бакалавр
Нема, зарахування проводиться на загальних умовах вступу
Нема

Студенти отримують необхідні знання для конструювання, експлуатації, ремонту, монтажу і виробництва різних видів монтажу. Він готується для праці в конструкторських та технологічних відділах підприємств, інститутів та бюро в монтажних, ремонтних службах, в організаційно управлінських службах, а також у різноманітних науково-дослідних інститутах, в лабораторіях, викладачами професійно-технічних училищах, вищих навчальних закладах першого та другого акредитаційних рівнів, у комерційних фірмах, пов’язаних з продажем технологічного обладнання та машин у рекламних агентствах аналогічного профілю.
Загальний обсяг навчальної програми — 240 кредитів ЄКТС, в т.ч.: модулі соціально-гуманітарного блоку — 24 кр., модулі фундаментальної, природничо-наукової та загальноекономічної підготовки — 60 кр., модулі професійної та практичної підготовки — 156 кр.

1. Знання з предметної області
    • Базові уявлення про структуру, управління та оптимізацію технологічного процесу, підбір, розрахунок та ефективність витрат матеріалів.
    • Принципи розробки технологічних схем та процедури планування робіт, вибору обладнання та інструментальних засобів виробничого процесу.
    • Постановка завдань наукових досліджень, що до створення існуючого механічного обладнання певного функціонального призначення.
    • Основи побудови та експлуатації механічного обладнання хімічних виробництв та підприємств будівельних матеріалів.
    • Принципи математичного моделювання та формоутворення предметів.
    • Методи і засоби інженерної та комп’ютерної графіки.
  2. Когнітивні уміння та навички з предметної області
    • Здатність використовувати професійно-профільовані знання й практичні навички з фундаментальних дисциплін в процесах експлуатації обладнання хімічних виробництв та розробці нових типів обладнання.
    • Здатність застосовувати знання та розуміння для розв’язання якісних та кількісних задач.
    • Уміння досліджувати тепло-масообмінні процеси в хімічній апаратурі.
    • Уміння визначати та застосовувати науку про систему мір.
    • Навички письмової та усної презентації наукового та практичного матеріалу.
  3. Практичні навички з предметної області
    • Навички організації та експлуатації обладнання хімічних виробництв.
    • Уміння використовувати спеціалізоване програмне забезпечення для керування роботою обладнання.
    • Навички роботи із спеціалізованими вимірювальними пристроями.
  4. Загальні уміння та навички
    • Здатність враховувати основні економічні закони, екологічні принципи та застосовувати елементи соціокультурної компетенції.
    • Уміння враховувати процеси соціально-політичної історії України, правові засади та етичні норми у виробничій або соціальній діяльності.
    • Обчислювальні навички.
    • Здатність застосовувати знання на практиці.
    • Здатність до самонавчання та продовження професійного розвитку.
    • Навички спілкування, включаючи усну та письмову комунікацію українською мовою та принаймі однією із поширених європейських мов.
    • Навички взаємодії із іншими людьми, уміння роботи в групах.
    • Уміння організації власної діяльності та ефективного управління часом.

Об’єктами діяльності бакалавра за освітньо-професійним напрямом «Хімічна інженерія» є технології хімічних виробництв та забезпечення їх апаратурним оформленням, методологія виконання системно-аналітичних досліджень, загальні аспекти, що забезпечують не перервну роботу обладнання, технологія та інструментальні засоби проведення різних видів профілактичних ремонтів.

Професійний профіль — машини, процеси та апарати хімічних виробництв.

Підготовлений до роботи у дослідницьких організаціях, установах хімічної промисловості та підприємств виробництва будівельних матеріалів. Розробка технічної документації на проектоване обладнання проведення монтажу, налагоджування, випробування і здавання в експлуатацію експериментальних зразків обладнання.

Бакалавр за напрямом «Хімічна інженерія » може продовжити в університеті навчання на другому циклі вищої освіти (рівень — спеціаліст, магістр) за спеціальністю «Машини, процеси та апарати хімічних виробництв».
Тимчасове положення про оцінювання знань та визначення рейтингу студентів у кредитно-модульній системі організації навчального процесу.
Завершена навчальна програма обсягом 240 кредитів, успішно захищена бакалаврська кваліфікаційна робота.
Кандидат технічних наук, доцент Дулеба Василь Павлович