Напрям підготовки 6.051004 «Оптотехніка»
Студенти отримують знання оптики, фотоніки та квантової електроніки, які необхідні для побудови оптичних та оптоелектронних приладів і систем, практичного застосування лазерних оптоелектронних систем, сучасного використання нанофотоніки і біофотоніки. Фахівці з оптотехніки володіють необхідними знаннями в області розробки рекламних та забезпечення маркетингових кампаній в області фотоніки та лазерних технологій. В процесі навчання студенти освоюють сучасні програмні системи та технології для проектування оптичних та оптоелектронних систем (Autocad, Compas, Zemax, CorelDraw) і ін. В області оптотехніки студенти отримують усі необхідні знання для розв’язування задач фотоніки та лазерної інженерії.
Загальний обсяг навчальної програми — 240 кредитів ЄКТС, в т.ч.: модулі соціально-гуманітарного блоку — 30 кр., модулі фундаментальної, природничо-наукової та загальноекономічної підготовки — 55 кр., модулі професійної та практичної підготовки — 155 кр.
- Знання з предметної області
- Базові знання про фізичні та хімічні явища та процеси, які використовуються при створенні оптоелектронних пристроїв та фотонних систем, а також лазерних технологічних процесів.
- Принципи роботи та будову основних пристроїв та систем оптотехніки.
- Математичні методи числового моделювання та аналітичного опису фізичних процесів та явищ фотоніки і оптотехніки.
- Основи конструювання та розрахунку пристроїв оптотехніки.
- Знання алгоритмічних мов та професійних прикладних пакетів програм.
- Методи і засоби інженерної та комп’ютерної графіки.
- Знання загальнодержавних стандартів, які стосуються розробки оптоелектронних приладів та лазерних систем.
- Знання про сучасні технологічні процеси обробки різноманітних матеріалів з допомогою лазерної техніки.
- Принципи та засоби вимірювань характеристик оптоелектронних пристроїв, а також методи дослідження оптичних властивостей речовин та оптичні випромінювання.
- Знання державної та однієї іноземної мови.
- Когнітивні уміння та навички з предметної області
- Здатність використовувати професійно-профільовані знання й практичні навички з фундаментальних дисциплін в процесах розробки та експлуатації оптоелектронного і лазерного обладнання.
- Вміти виконувати окремі технічні розрахунки та розробляти елементи конструкцій оптоелектронних пристроїв та лазерних систем.
- Вміти працювати з науково-технічною літературою, проводити патентний пошук, використовувати сучасні пошукові системи науково-технічної інформації.
- Вміти розробляти окремі технологічні операції в області лазерної індустрійної технології, мікротехнології, інформаційно-діагностичної технології і фотонної медичної інженерії.
- Вміти проводити вимірювання діагностику, тестування та лабораторні дослідження сировини, матеріалів, середовищ із використанням методів фотонної інженерії, згідно існуючих стандартів та методик.
- Вміти збирати та юстувати оптичні вузли оптомеханічних, оптичних та оптоелектронних приладів.
- Вміти користуватись комп’ютерною технікою, сучасними алгоритмічними мовами та пакетами прикладних програм.
- Вміти користуватись засобами які забезпечують реалізацію правил охорони праці, техніки безпеки та виробничої санітарії, в тому числі при роботі з фотонними джерелами.
- Здатність засвоювати нові знання та результати науково-технічного прогресу в галузі оптотехніки.
- Практичні навички з предметної області
- Навички побудови та експлуатації оптичних оптоелектронних та лазерних систем.
- Уміння завантажувати та використовувати спеціалізоване програмне забезпечення.
- Навички роботи із спеціалізованими юстувальними вимірювальними пристроями.
- Уміння проводити, контролювати та адаптувати технологічні процеси з використанням фотонних джерел енергії.
- Загальні уміння та навички
- Здатність враховувати основні економічні закони, екологічні принципи та застосовувати елементи соціокультурної компетенції.
- Уміння враховувати процеси соціально-політичної історії України, правові засади та етичні норми у виробничій або соціальній діяльності.
- Обчислювальні навички.
- Здатність застосовувати знання на практиці.
- Здатність до самонавчання та продовження професійного розвитку.
- Навички спілкування, включаючи усну та письмову комунікацію українською мовою та принаймі однією із поширених європейських мов.
- Навички взаємодії із іншими людьми, уміння роботи в групах.
- Уміння організації власної діяльності та ефективного управління часом.
Об’єктами діяльності бакалавра за освітньо-професійним напрямом «Оптотехніка» є технології проектування виготовлення та застосування оптичних та оптоелектронних приладів та систем, моделювання технологічних процесів з використанням лазерної техніки, методологію, технологію та інструментальні засоби для різних видів індустрійної мікро-, волоконно-оптичної і т.д. технологічних процесів.
Професійний профіль — фахівець з оптотехніки
Розробляє, проектує, створює та виготовляє оптоелектронні прилади або системи. Використовує сучасні засоби програмного забезпечення. Експлуатує лазерні та оптоелектронні системи в різних галузях народного господарства.