Напрям підготовки 6.050903 «Телекомунікації»

Бакалавр за напрямом «Телекомунікації»
Бакалавр
Немає, зарахування проводиться на загальних умовах вступу

Фахівець із телекомунікаційної інженерії повинен володіти знаннями та уміннями при вирішенні задач професійної діяльності, пов’язаних з технічним обслуговуванням телекомунікаційного, мережевого обладнання та обладнання станційного електрозв’язку, контролем та забезпеченням захисту інформації в телекомунікаційних системах; а також вміти проектувати нові та модернізувати існуючі системи передачі, телекомунікаційні та інформаційні мережі, системи мобільного зв’язку.
Загальний обсяг навчальної програми — 240 кредитів ЄКТС, в т.ч.: модулі соціально-гуманітарного блоку — 22 кр., модулі фундаментальної, природничо-наукової та загальноекономічної підготовки — 66,5 кр., модулі професійної та практичної підготовки — 151,5 кр.

1. Знання з предметної області
    • Основні нормативні документи за якими здійснюється технічне обслуговування систем передачі, систем комутації, інформаційних та телекомунікаційних мереж, радіомовлення та телебачення, систем мобільного зв’язку;
    • Сучасні системи електроживлення;
    • Технології обслуговування телекомунікаційних та інформаційних мереж, ліній передачі, систем передачі даних, тощо;
    • Методи забезпечення захисту інформації в ТКС;
    • Основні теорії електричних сигналів та електричних кіл, принципи дії електронних компонентів, основних схем, блоків та вузлів, основні їхні параметри та характеристики;
    • Основні положення з теорії електрозв’язку, поширення радіохвиль, метрологічне забезпечення галузі Телекомунікації, Інтернет-технології;
    • Основні екологічні закони, за якими відбувається розвиток і взаємний зв’язок між окремими складовими навколишнього середовища;
    • Основні положення безпеки життєдіяльності і правила, за якими здійснюється безпечна життєдіяльність.
  2. Когнітивні уміння та навички з предметної області
    • Розраховувати електричні кола схем, параметри електричних сигналів та їхню завадостійкість, вибирати компоненти схем та обладнання відповідно до розрахунків;
    • Розраховувати параметри антенно-фідерних трактів та параметри прийнятих радіосигналів різних діапазонів частот;
    • Користуватись метрологічним забезпеченням технологій телекомунікацій;
    • Використовувати набуті знання з екології та безпеки життєдіяльності для гармонійного відношення до природи та безпечної професійної діяльності;
    • Користуватись мережею Інтернет для пошуку необхідної інформації.
  3. Практичні навички з предметної області
    • Уміння завантажувати та використовувати спеціалізоване програмне забезпечення.
    • Здійснювати основні види робіт, що передбачені умовами технічного обслуговування телекомунікаційного, мережного обладнання та обладнання станційного електрозв’язку.
  4. Загальні уміння та навички
    • Здатність враховувати основні економічні закони, екологічні принципи та застосовувати елементи соціокультурної компетенції.
    • Уміння враховувати процеси соціально-політичної історії України, правові засади та етичні норми у виробничій або соціальній діяльності.
    • Обчислювальні навички.
    • Здатність застосовувати знання на практиці.
    • Здатність до самонавчання та продовження професійного розвитку.
    • Навички спілкування, включаючи усну та письмову комунікацію українською мовою та принаймні однією із поширених європейських мов.
    • Навички взаємодії із іншими людьми, уміння роботи в групах.
    • Уміння організації власної діяльності та ефективного управління часом.
Бакалавр за напрямом «Телекомунікації» може продовжити в університеті навчання на другому циклі вищої освіту (рівень — спеціаліст, магістр) за спеціальністю «Інформаційні мережі зв’язку»
Тимчасове положення про оцінювання знань та визначення рейтингу студентів у кредитно-модульній системі організації навчального процесу
Завершена навчальна програма обсягом 240 кредитів, успішно складений державний іспит, успішне виконання та захист бакалаврської кваліфікаційної роботи.
Доктор технічних наук, професор Климаш Михайло Миколайович