Напрям підготовки 6.040106 «Екологія, охорона навколишнього природного середовища та збалансоване природокористування»

Бакалавр за напрямом «Екологія, охорона навколишнього природного середовища та збалансоване природокористування»
Бакалавр
Нема, зарахування проводиться на загальних умовах вступу

Студенти напряму «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування» отримують необхідні знання для розрахунку, попередження та прогнозування антропогенних забруднень навколишнього середовища, методів очищення газових середовищ, промислових стоків, утилізація твердих відходів у хімічній, нафтохімічній, промисловість, на виробництвах будівельних матеріалів, а також на підприємствах енергетики, машинобудівної промисловості та споріднених з ними. В процесі навчання студенти проходять практичну підготовку з визначення гранично-допустимих концентрацій шкідливих речовин в біосфері на найсучаснішому апаратному та програмному забезпеченні.
Загальний обсяг навчальної програми — 240 кредитів ЄКТС, в т.ч.: модулі соціально-гуманітарного блоку — 39 кр., модулі фундаментальної, природничо-наукової та загальноекономічної підготовки — 99 кр., модулі професійної та практичної підготовки — 102 кр.

1. Знання з предметної області
    • Базові знання про будову, принцип роботи та монтажу обладнання для охорони навколишнього середовища.
    • Знання про найсучасніше обладнання для зменшення емісії забруднення навколишнього середовища.
    • Вміння застосовувати контрольно-вимірювальну апаратуру для вимірювання та контролю якості процесів очищення біосфери від забруднення.
    • Навики дослідження та розробки в галузі природничих та технічних наук (розробки в галузі екології).
  2. Когнітивні уміння та навички з предметної області
    • Здатність використовувати професійно-профільовані знання й практичні навички з фундаментальних дисциплін в процесах охорони навколишнього середовища.
    • Здатність застосовувати знання та розуміння для розв’язання якісних та кількісних задач щодо ліквідації техногенних забруднень.
    • Здатність до оцінювання, інтерпретації та синтезу інформації та даних.
    • Уміння визначати та застосовувати науку про охорони навколишнього середовища та збалансованого природокористування.
    • Навички письмової та усної презентації наукового та практичного матеріалу.
  3. Практичні навички з предметної області
    • Навички проектування та експлуатації очисних споруд.
    • Уміння використовувати спеціалізоване програмне забезпечення щодо оцінки негативного впливу виробництва на навколишнє середовище.
    • Навички роботи із спеціалізованими вимірювальними пристроями.
    • Уміння оцінювати ступінь екологічних ризиків виробництва на навколишнє середовище.
  4. Загальні уміння та навички
    • Здатність враховувати основні економічні закони, екологічні принципи та застосовувати елементи соціокультурної компетенції.
    • Уміння враховувати процеси соціально-політичної історії України, правові засади та етичні норми у виробничій або соціальній діяльності.
    • Обчислювальні навички.
    • Здатність застосовувати знання на практиці.
    • Здатність до самонавчання та продовження професійного розвитку.
    • Навички спілкування, включаючи усну та письмову комунікацію українською мовою та принаймні однією із поширених європейських мов.
    • Навички взаємодії із іншими людьми, уміння роботи в групах.
    • Уміння організації власної діяльності та ефективного управління часом.

Об’єктами діяльності бакалавра за освітньо-професійним напрямом «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування» є підприємства усіх галузей промисловості та науково-дослідних установ, де виникають потенційні загрози навколишньому середовищу та біосфері в цілому.
Бакалавр бере участь в експериментах, спостереженнях і вимірюваннях рівня забруднень навколишнього середовища; здійснює аналіз, узагальнює результати досліджень та приймає участь в опублікуванні.
Проводить професійне навчання працівників і професійну орієнтацію молоді у галузі охорони навколишнього середовища.

Бакалавр за напрямом «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування» може продовжити в університеті навчання на другому циклі вищої освіту (рівень — спеціаліст, магістр) за спеціальністю «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування».
Тимчасове положення про оцінювання знань та визначення рейтингу студентів у кредитно-модульній системі організації навчального процесу.
Завершена навчальна програма обсягом 240 кредитів, успішно складений державний іспит.
Доктор технічних наук, професор Мальований Мирослав Степанович