Напрям підготовки 6.030505 «Управління персоналом та економіка праці»

Бакалавр за напрямом «Управління персоналом та економіка праці»
Бакалавр
Немає, зарахування проводиться на загальних умовах вступу
Студенти напряму «Управління персоналом та економіка праці» отримують необхідні знання і практичні навички, призначені заповнити відчутну прогалину у сфері управління персоналом та економіки праці на первинних посадах, виконанні господарсько-управлінських функцій, аналітично-дослідних робіт, обґрунтуванні та прийнятті стратегічних і тактичних рішень, формуванні внутрішнього кадрового забезпечення підприємства, розвитку управління персоналом та його ефективного функціонування. Такі фахівці вкрай потрібні у всіх галузях народного господарства, ІТ — технологій, у державних органах виконавчої влади, органах місцевого самоврядування, у сфері соціальної діяльності, виробництва, банківського та комерційного бізнесу, туристичної індустрії тощо. Сьогодні це повинні бути універсальні фахівці, які поєднують в собі глибоке розуміння економічних процесів і лідерські якості, уміння працювати з людьми і формувати ефективну стратегію розвитку персоналу.
Загальний обсяг навчальної програми — 240 кредитів ЄКТС, в т.ч.: модулі гуманітарної соціально-економічної підготовки — 36 кр., модулі фундаментальної природничо-наукової підготовки — 57 кр., модулі професійної та практичної підготовки — 147 кр.
  1. Знання з предметної області
    • базові уявлення про стан та розвиток національного та міжнародних ринків праці;
    • наукові методи економічного аналізу та прогнозування розвитку ринків праці, вартості робочої сили;
    • загальні положення та конвенції МОП, трудового законодавства України;
    • концептуальні засади управління персоналом;
    • формування колективу організації та його розвиток;
    • прикладні аспекти управління персоналом.
  2. Когнітивні уміння та навички з предметної області
    • здатність використовувати професійно-профільні знання й практичні навички з фундаментальних дисциплін у процесі вироблення раціональних управлінських рішень у сфері менеджменту персоналу та економіки праці;
    • здатність застосовувати знання та вміння для розв’язання кількісних та якісних задач;
    • уміння вводити та опрацьовувати інформацію, необхідну для аналізування фінансово-управлінської діяльності підприємств у сфері управління персоналом та економіки праці;
    • володіння методами розроблення сучасних технологій управління персоналом та інструментарієм їхнього впровадження;
  3. Практичні навички з предметної області
    • навички застосовувати методи і технології управління трудовими ресурсами підприємства;
    • уміння збирати, аналізувати, узагальнювати і використовувати інформацію для формування і реалізації управлінських рішень у сфері менеджменту персоналу та економіки праці;
    • навички застосовувати різні форми влади, стилів керівництва для впливу на підлеглих, формуванні управлінського потенціалу і кадрового резерву підприємства.
  4. Загальні уміння та навички
    • досліджувати економічні процеси розвитку ринків праці, інтелектуалізації праці та управлінських процесів із врахуванням глобалізаційних викликів часу;
    • розкривати особливості колективу як соціальної групи та його розвиток;
    • аналізувати співвідношення понять персоналу як суб’єкту та об’єкту управління;
    • аналізувати роботу служби управління персоналом;
    • формувати кадрову політику організацій;
    • розробляти методики та техніки оцінювання, атестації персоналу
    • оцінювати ефективність діяльності служби управління персоналом організації.

Професійний профіль (керівники):

Керівник кадрової агенції; керівник відділу менеджменту персоналу; HR- директор підприємства (організації); начальник бюро організації праці та заробітної плати підприємства (структурного підрозділу), начальник нормативно-дослідної лабораторії (станції) з питань праці; директор малої фірми (страхової, аудиторської, рекламної і т. ін.); керуючий агентством (страховим, торговельним, нерухомості, рекламним і т. ін.); менеджер (керівник) із соціальної та корпоративної відповідальності тощо.

Професійний профіль (фахівці):

Інспектор з кадрів; менеджер з персоналу; фахівець з найму робочої сили; асистент економіста-демографа; організатор діловодства (за видами економічної діяльності); помічник керівника малого підприємства без апарату управління; інспектор з призначення та виплати пенсій; інспектор з питань праці та соціальної допомоги.
Фахівець за напрямом «Управління персоналом та економіка праці» може продовжити навчання в університеті на другому циклі вищої освіти (рівень «спеціаліст» або «магістр») за спеціальностями «Управління персоналом та економіка праці».
Тимчасове положення про оцінювання знань та визначення рейтингу студентів у кредитно-модульній системі організації навчального процесу.
Завершена навчальна програма обсягом 240 кредитів, успішно складений державний іспит і захищена бакалаврська робота.
д.е.н. професор Захарчин Г.М.