Основи морської геодезії
Код модуля:
ВГА_6003_С01
Тип модуля:
обов’язковий
Семестр:
Сьомий
Обсяг модуля:
Лекційні заняття — 32 год., лабораторні заняття — 16 год. Всього аудиторних — 48 год., самостійна робота — 60 год., ЄКТС — 3.
Лектори:
професор, д .т .н. Двуліт П. Д.
Результати навчання:
Ознайомлення майбутнього інженера з визначенням координат надводних та підводних об’єктів в морі, з методикою створення топографічних морських карт, з апаратурою для геодезичних вимірювань на морі, з методами обробки результатів вимірювань та оцінки точності.
Внаслідок вивчення даного змістового модуля студент повинен:
- знати методи і технічні засоби для геодезичних вимірювань і визначень на морі, будову та перевірки приладів при використанні оптичних засобів морської геодезії, технологію виконання топографічного знімання дна океанів і морів, обчислення координат і глибин об’єктів в морі, умовні знаки морських топографічних карт;
- вміти вимірювати навігаційно-геодезичні параметри для визначення планових координат об’єктів в морі, вимірювати глибини з допомогою ехолотів, створювати морські топографічні карти, опрацьовувати всі види геодезичних вимірювань в межах акваторій шельфової зони Світового океану, читати морську топографічну карту.
Спосіб навчання (аудиторне, дистанційне навчання):
аудиторне
Необхідні обов’язкові попередні та супутні модулі:
- Фізика,
- Радіо геодезичні вимірювання,
- Вища геодезія,
- Космічна геодезія.
Зміст навчального модуля:
Вступ. Мета та задачі дисципліни. Зв’язок дисципліни з іншими науками і галузями знань. Загальна характеристика Світового океану. Методи та технічні засоби морської геодезії. Оптичні методи визначення координат об’єкта в морі. Радіотехнічні методи визначення координат об’єктів на морі. Точність визначення координат на морі оптичними радіотехнічними і супутниковими методами. Гідроакустичні вимірювання в морській геодезії. Автономні методи визначення координат у морі. Морське топографічне знімання. Складання морських топографічних карт.
Рекомендована література:
- П. Д. Двуліт, О. М. Денисов Основи морської геодезії та навігації, Конспект Лекцій, Львів-2007, Видавн. НУ «Львівська політехніка», — 150 с.
- Глумов В. П. Основы морской геодезии. М., Недра, 1983.
- Коугия В. А., Сорокин А. И. Геодезические сети на море. М., Недра, 1979.
Форми та методи навчання:
лекції, лабораторні заняття
Методи і критерії оцінювання:
Тривалість вивчення змістового модуля становить 16 тижнів. Модульний контроль проводиться на 7 та 16 тижнях семестру. Семестровим контролем являється екзамен.
Мова навчання:
українська