Історія кафедри теоретичної радіотехніки та радіовимірювання (ТРР)

Кафедра організована у Львівській політехніці 1 жовтня 1944 р. під назвою «Кафедра радіотехніки і телемеханіки» з метою підготовки інженерів за спеціальністю «Радіотехніка». Першим завідувачем кафедри призначено доктора технічних наук, професора Харкевича О.О. (згодом з 1964 р. дійсного члена Академії Наук СРСР). У березні 1945 р. кафедру розділено на дві кафедри — «Радіотехніки» та «Автоматики і телемеханіки». Виконуючим обов’язки завідувача кафедри «Радіотехніка» призначено доц. Гітшова Г.В., а з червня 1946 р. до лютого 1976 р. кафедрою завідував Величко Ю.Т., який виріс від старшого викладача до доктора технічних наук, професора, завідувача кафедри.

За цей час кафедра двічі міняла назву:
— в 1952 р. у зв’язку з організацією радіотехнічного факультету її перейменовано на кафедру «Теоретична радіотехніка» та одночасно з неї виділилась кафедра «Радіоприймальні пристрої»;
— в 1960 р. у зв’язку з організацією нового факультету радіотехніки та автоматики кафедра дістала назву «Теоретична радіотехніка та радіовимірювання», причому частина викладачів перейшла на кафедри «Радіотехнічні пристрої» та «Конструювання і технологія виробництва радіоапаратури».

З лютого 1976 р. до лютого 1986 р. кафедрою «Теоретична радіотехніка та радіовимірювання» завідував один із учнів проф. Величка Ю.Т. — доцент, кандидат технічних наук Мандзій Б.А.
З лютого 1986 р. до 1996 р. кафедрою завідував доцент, кандидат технічних наук Волочій Б.Ю. У цей період кафедра, крім спеціальності «Радіотехніка», почала вести спеціалізацію «Медичні радіоелектронні прилади і системи» в рамках спеціальності "Радіоелектронні пристрої, системи і комплекси«.З 1996 р. по 2004 р. кафедру очолював д.т.н., проф. Мандзій Б.А.
З 2004 р. кафедру очолює д.т.н., проф. Недоступ Л.А.

У жовтні 2001 р. кафедра «Теоретична радіотехніка та радіовимірювання» увійшла до новоствореного Інституту телекомунікацій, радіоелектроніки та електронної техніки.