Історія кафедри кримінального права і процесу (КПП)

Кафедра кримінального права і процесу Навчально-наукового Інституту права та психології у структурі Національного університету «Львівська політехніка», згідно наказу № 22-10 «Про створення Інституту права та психології», від 14.02.2011 р. розпочала свою роботу, як Кафедра спеціальних юридичних дисциплін, а за наказом № 108-10 від 13.07.2011 р. була перейменована на Кафедру кримінального права і процесу.

Очолює кафедру д.ю.н., доцент Гумін Олексій Михайлович.

На кафедрі працює 17 науково-педагогічних працівників: 6 штатних, 10 сумісників, 1 погодинник. З них: 2 доктори юридичних наук, 1 доктор біологічних наук, професор, 6 кандидатів наук, 2 доценти та 9 асистентів, які забезпечують викладання дисциплін з: кримінального, кримінально-процесуального, кримінально-виконавчого права, адвокатури, криміналістики, конституційного права. Частина викладацького складу має значний досвід роботи в структурі державної влади та правоохоронних органах.

На кафедрі відкрито спеціальність 8.18010003 «Судова експертиза». Кафедра забезпечує навчальний процес з цієї спеціальності.

ДИСЦИПЛІНИ, ЩО ВИКЛАДАЮТЬ ВИКЛАДАЧІ КАФЕДРИ
  • Кримінальне право;
  • Кримінологія;
  • Кримінально-виконавче право;
  • Криміналістика;
  • Судова медицина;
  • Кримінальний процес;
  • Організація судових і правоохоронних органів;
  • Конституційне право України;
  • Конституційна юрисдикція в Україні;
  • Адвокатура;
  • Експертний висновок;
  • Призначення судових експертиз;
  • Інтелектуальна власність;
  • Судова експертологія;
  • Судова товарознавча експертиза;
  • Трасологічна експертиза;
  • Авто-технічна експертиза;
  • Будівельно-технічна експертиза;
  • Відеофонографічна експертиза;
  • Економічна експертиза;
  • Експертиза дорожнього покриття;
  • Експертна оцінка нерухомості;
  • Судово-почеркознавча експертиза;
  • Судова експертиза у сфері інформаційних технологій;
  • Технічне дослідження документів;
  • Транспортно-трасологічна експертиза
  • Європейська організація судово-експертних установ (ENFSI);
  • Загальна методика експертного дослідження;
  • Призначення судових експертиз;
  • Система управління якістю судової експертизи (ISO/IEC);
  • Судові експертизи в структурі судово-експертної діяльності;
  • Авторознавство;
  • Авто-товарознавча експертиза;
  • Аналіз судово-експертної практики;
  • Матеріалознавча експертиза;
  • Практикум з проведення судової експертизи;
  • Практикум зі складання нормативно-правових документів із судово-експертної діяльності;
  • Ресурсне забезпечення судово-експертної діяльності
Головні цінності та принципи, що підтримує колектив кафедри:

— творче відношення до викладання з використанням таких методів, як ділова гра;

— надання студентам знань щодо стратегії та тактики участі у кримінальному процесі в якості судді, прокурора, адвоката та практичних основ складання кримінально-процесуальних документів;

— наукова співпраця зі студентами для вирішення актуальних питань боротьби зі злочинністю та реформування правової системи;

— співпраця з провідними викладачами вищих навчальних закладів Києва, України, що здійснюють підготовку фахівців у галузі боротьби зі злочинністю;

— заохочення та підтримка студентів у їх прагненні до майбутньої науково-педагогічної та наукової діяльності, безперервність фахової підготовки від отримання кваліфікації бакалавр до відповідного наукового ступеня та вченого звання.