Історія кафедри архітектурного проектування (АП)

Кафедра архітектурного проектування є однією із найстаріших кафедр «Львівської політехніка». Вона має тривалу історію свого розвитку, яка починається з 1730р., коли архітектурна спеціальність була відкрита при Львівському університеті. У 1844р., з відкриттям у Львові Технічної академії, архітектурний факультет перейшов до її структури. У 1877р. архітектурний факультет був вже у складі Політехнічної школи і кафедру «Архітектура 1» очолив Юліан Захарієвич — тодішній ректор Львівської політехніки. Кафедра вела курси загального проектування, архітектурних форм, естетики та залізничного будівництва. У 1957 р. набір на архітектурну спеціальність був припинений у зв’язку з намаганням ідеологів радянської освіти зосередити архітектурну підготовку лише у столичних навчальних закладах. Зусиллям архітектурної громадськості та особисто завідувача кафедри проф. І. Багенського набір однієї академічної групи був відновлений у 1959р. З 1961р. по 1971р., кафедра «Архітектурне проектування» була єдиним структурним підрозділом Львівського політехнічного інституту, який провадив архітектурну підготовку за програмою спеціальності «архітектура широкого профілю». У 1971 р. кафедра вийшла із складу інженерно-будівельного факультету і на її основі було утворено окремий архітектурний факультет в складі 3-х кафедр: «Архітектурне проектування», «Містобудування» та «Рисунок і живопис». В 1998 р. на кафедрі архітектурного проектування було відкрито нову спеціальність «Дизайн архітектурного середовища». Після випуску перших спеціалістів і магістрів в 2003 р. ця спеціальність була передана в 2004 р. новоствореній кафедрі дизайну архітектурного середовища.