Історія інституту архітектури

Архітектурна спеціальність у Львові найстаріша в Україні і її було відкрито у 1730 р. при Львівському університеті. Коли ж у 1844 р. у місті була створена Технічна академія, то архітектуру перевели у її структуру. У 1877 р. факультет розмістився у новому щойно збудованому корпусі, де знаходиться і до сьогодні. Нинішній Інститут архітектури створений у 2001 році на базі архітектурного факультету в результаті реструктуризації Національного університету “Львівська політехніка”.

Архітектурний факультет, нині інститут, очолювали у 1971-1977 рр. к.арх., доцент Середюк І.І., у 1977-1991 рр. – д.арх., професор Рудницький А.М., а з 1991 – д.арх., професор Черкес Б.С.
У різний час в архітектурній школі «Львівської політехніки» працювали такі видатні вчені та педагоги як Юліан Захарієвич, Іван Левинський, Едгар Ковач, Тадеуш Обмінський, Вітольд Мінкевич, Іван Багенський, Роман Липка, Павло Мар’єв.